Ale nie! Kde je JavaScript?
Váš webový prehliadač nemá povolený JavaScript alebo nepodporuje JavaScript. Ak chcete správne zobraziť túto webovú lokalitu, povoľte JavaScript vo svojom webovom prehliadači, alebo inovujte na webový prehliadač, ktorý podporuje JavaScript.

Diskusné fórum

Problem s aktualizaci

22 príspevkov
1480 zobrazení
Naposledy aktualizované pred 8 mesiacmi
J
Člen Užívateľ 97
Odoslané pred 8 mesiacmi
Zdravím, tak jsem chtěl z v8.00.70 aktualizovat na 9.03.100.
ale nebyla detekovaná aktualizace. jediná verze byla napsaná v levém dolním rohu a to 9.03.100
i tak jsem pokračoval , DB byla už vypsaná když jsem prosel aktualizaci tak se nezobrazí themes jen text . v administraci nejde na nic kliknout a vyskakuje bublina ze byla detekovaná aktualizace na v 9.03.100 .

Postup aktualizace stáhnul jsem zde na webu novou verzi x.x.100. nahrál jsem a nahradil soubory ve ftp. nastavil chmod .

Ted momentálně nahrávám zpátky zálohu .

Zlúčené 02. február 2021 11:00:52:
nahrál jsem zálohu, a ukazála se chyba:

Citovať

PDOException: SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1064 You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'Žmurkajúci AND (news_start='0'||news_start<=1612259922) ...' at line 1 in /data/web/virtuals/264786/virtual/www/includes/db_handlers/pdo_functions_include.php:71 Stack trace: #0 /data/web/virtuals/264786/virtual/www/includes/db_handlers/pdo_functions_include.php(71): PDO->prepare('SELECT COUNT(ne...'Žmurkajúci #1 /data/web/virtuals/264786/virtual/www/news.php(34): dbcount('(news_id)', 'fusionh3343_new...', 'Žmurkajúci AND (news_sta...'Žmurkajúci #2 {main}

pujde to nak opravit nebo musim nahrat zalohu i DB

prosim

Zlúčené 02. február 2021 11:41:59:
zkusim dat verzi 9.03.90 tam je ve slozce updated

upgrade_functions_include.php

ve v x.x.100 chybí je tam jen index.php
RobiNN
Hlavný administrátor Hlavný administrátor 1080
Odoslané pred 8 mesiacmi
Žiadny súbor nikde nechýba proste musíš nahrať celú v9 aj s upgrade priečinkom do root a spustiť install.php nič iné.

Zlúčené 02. február 2021 14:48:52:
Za poplatok robím upgrade ak niekto chce..

Ešte kontrolná otázka čítal so vôbec readme súbor?

Upgrade vo v9 funguje trochu inak. Musíš celu v9 nahrať a hneď spustiť install.php. Nefunguje to rovnako ak vo v7 a v8..
J
Člen Užívateľ 97
Odoslané pred 8 mesiacmi
Kolik chces za upgrade ? Doresim databázi protoze se mi tam zblaznili tabulky (stratili se me polovina tabulek jako je napriklad settings
atd) tak zadam hosting o zalohu ja blbec jsem si zalohoval blbou databazi ze subdom 🤣

Az to poresim tak napisu kdyztak tobe aby si me to udělal 😁
RobiNN
Odoslané pred 8 mesiacmi
100€ za upgrade + opravím všetky chyby spôsobene upgradom. (Za tému sa platí zvlášť).

A pred upgradom musí tam byť funkčná v7/v8.
J
Člen Užívateľ 97
Odoslané pred 8 mesiacmi
Dobraa tak ja doresit databazi. Zkusim to jeste jednou sam a kdyz to ani tak nezvládnu predam na odborníka Páči sa mi toUsmievajúci sa

Zlúčené 02. február 2021 17:09:56:
Muzu mit otazku tak jsem to zkusil znova samozdrejme ten sami problem web naskoci ale v administraci nejde nic delat. A pise me to ze je detekovana nova verze

Kdyz kouknu do databaze tam se vse prepise a koukam ze tam je v 9.03.90 ikdyz jsem stahnul v 100

i.ibb.co/VVPztx8/20210202-171136.jpg
Upravil/a Jirinoo dňa 02/02/2021 18:12, pred 8 mesiacmi
RobiNN
Odoslané pred 8 mesiacmi
Schválne som skúsil spustiť install na tvojej stránke. Ty si to vôbec neaktualizoval.. Ale keď už som to spustil tak som ti aktualizoval stránku.

Mimochodom vždy vymaž install.php z rootu.. Pretože cez install.php sa da vymazať DB
J
Člen Užívateľ 97
Odoslané pred 8 mesiacmi
Problem vyřešen až na pár nedostatků.
Upravil/a Jirinoo dňa 03/02/2021 20:00, pred 8 mesiacmi
RobiNN
Odoslané pred 8 mesiacmi
Ani nemáš aktualizovane súbory. Nečuduj sa, že to hádže chyby.
J
Člen Užívateľ 97
Odoslané pred 8 mesiacmi
Na tu x.xx.90 jsem dal 100 a uz to jde snad vse
Kvido
Člen Senior 343
Odoslané pred 8 mesiacmi
U mně https://....................cz
upgrade bez problémů.
1/ Už tradičně (protože mám zapnuté SEO), vypínám ".httacces".
2/ Dám instalovat "instal.php"
3/ Nová instalace proběhne dle pokynů systému.
4/ Najede čistá stránka chyba 500
5/ Zapnu v adresáři ".httacces" a web najede v nové instalaci.
Funguje bezva podle prvích poznatků za 2 dny.
Dobrá práce RobiNN, díky!
RobiNN
Odoslané pred 8 mesiacmi
@Kvido tak error 500 máš kvôli webhostingu

Inak nič netreba robiť s nastaveniami, jednoducho nahráš nove súbory, spustíš install.php, na konci ho vymôžeš a je to, par minút to trvá a nie cele dni.. Nie je to žiadna raketová veda.
Problém je, že ľudia nečítajú dokumentácie alebo readme súbor, ktorý je vždy pribalený v zip.

A ďalšia častá chyba je, že nenahrajú všetky nové súbory to bol @Jirinoo problém.
J
Člen Užívateľ 97
Odoslané pred 8 mesiacmi
Na uk jsem popsal postup jak jsem to udelal jsou tam obrazky
RobiNN
Odoslané pred 8 mesiacmi
Jak som písal podľa mňa si len nenahral úplne všetky súbory. Je to celkom častá chyba.
J
Člen Užívateľ 97
Odoslané pred 8 mesiacmi
Vzdycky ale davam ctrl+A aby me to oznacilo všechny soubory a pretahnu do root .

Zadna chyba ze soubor nebyl nahrat nevyzkocila
RobiNN
Odoslané pred 8 mesiacmi
Okej.

A teraz všetko funguje či hádže nejaké ďalšie chyby?
J
Člen Užívateľ 97
Odoslané pred 8 mesiacmi
Ne vratil jsem zpet 8 a uvidim co dal
RobiNN
Odoslané pred 8 mesiacmi
No dobre. Keď ti vyhovuje tak radšej ostaň na v8. Ono v9 niekedy vyžaduje trochu viac zručností. Ale fakt to nie je nič zložite. Zo začiatku to možno trochu tak vypadá.
J
Člen Užívateľ 97
Odoslané pred 8 mesiacmi
Ja chci 9 ale az to nak doresim na jine test strance ..na jinem hostungu jsem dal v 9.03.90 nainstaloval a pak nahral verzi 9.03.100 aktualizoval a bez problémů zadna chyba nic administrace funguje..ale kdyz to delam na tu 8 tak mam takoví problem

Zlúčené 04. február 2021 14:28:59:
Ja uz jsem si rikal ze snad nainstaluju cistou instalaci 9 a udelam celej obsach stranek znova
Upravil/a Jirinoo dňa 04/02/2021 15:29, pred 8 mesiacmi
Balin50
Člen Veterán 891
Odoslané pred 8 mesiacmi
Hosting väčšinou ponúka aj subdomenu. Skus to najprv tam. Tiež testujem najprv na locale, xampp, potom subdomena a až potom na ostro. Koniec koncov DB si môžeš preniesť tam nahrat na čisto 9.03.100 a pustiť install. Samozrejme treba nové nastavenie na sql
RobiNN
Odoslané pred 8 mesiacmi
Samozrejme najlepšie je vždy si všetko otestovať na localhoste alebo na nejakej subdomene.

Napr. tento web mam uložený na súkromnom Githube, pretože v prípade potreby môžem jedným kliknutím vrátiť web do pôvodného stavu. Na localhoste si všetko aktualizujem a ak to funguje tak tu na webe potom cez git stiahnem iba nove zmeny a databázu už manuálne aktualizujem keďže viem čo som menil. Takto nejak funguje veľa stránok. Lenže na lacnom hostingu väčšinou nemajú nainštalovaný git ale to nevadí. Git je už pre technicky zdatnejších. (Poznámka: Git je samotný nastroj a Github je už len "úložisko" kde si môžeš ukladať svoj kód a vytvárať rôzne verzie projektu)

Každopádne vždy je dobre robiť zálohu web predtým než sa pustíš do aktualizácie. A taktiež si to niekde na subdomene otestovať.

Pre nás vývojárov je nemožne nasimulovať každý webhosting takže občas sa stáva, že na nejakom hostingu niečo nejde.