Ale nie! Kde je JavaScript?
Váš webový prehliadač nemá povolený JavaScript alebo nepodporuje JavaScript. Ak chcete správne zobraziť túto webovú lokalitu, povoľte JavaScript vo svojom webovom prehliadači, alebo inovujte na webový prehliadač, ktorý podporuje JavaScript.

Fórum

Bezpečnosť

7 príspevkov
172 zobrazení
Naposledy aktualizované pred 25 dňami
Balin50
Člen
Veterán
840
Odoslané pred 26 dňami
V nastavení SMTP a aj v newsletter paneli sa zadáva heslo.

1. Dalo by sa spraviť tak aby sa heslo po uložení zmenilo na hviezdičky?

2. Dalo by sa implementovať S/MIME a PGP podpis?
Osobne preferujem PGP.
RobiNN
Hlavný administrátor
Management
1001
Odoslané pred 26 dňami
1. Je to nezmysel pretože vidíš to iba ty. Ale je to možne.

2. Na odosielanie emailov používame v celom cms PHPMailer a ten nemá oficiálnu podporu pre PGP. A meniť ho nebudeme kvôli kompatibilite.
PHPFusion Development Manager
GitHub profil: GitHub
PHPFusion témy: PF-Projects/PF-Themes
PHFFusion infúzie: PF-Projects/PF-Addons, PHPFusion/Addons
Balin50
Člen
Veterán
840
Odoslané pred 26 dňami
1. To je pravda. Vidím iba ja alebo keby náhodou tak každý kto sa tam nabúra.

2. Škoda že nie je podpora. Ja už bez podpisu neposielam mail, ani z PC či z mobilu.
A pomaly čo nieje podpísané rovno mažem až na výnimky
RobiNN
Hlavný administrátor
Management
1001
Odoslané pred 26 dňami
Ak sa tam niekto nabúra tak stále sa vie k tomu veľmi ľahko dostať. Čiže nemá to žiadny zmysel.
Balin50
Člen
Veterán
840
Odoslané pred 25 dňami
jj, máš pravdu
add PGP
reálne sa to používa a používa aj konkurencia.
https://github.com/PHPMailer/PHPMaile...issues/505
https://github.com/ravisorg/PHPMailer...lerpgp.php
je to len otázka času kedy bude aj pre PHPF.
Nie je to tak dávno čo som si myslel, že SSL a už ho mám
Tak isto elektronický podpis, veď načo mi bude. Už ho mám a bežne používam. Mail bez podpisu neodíde. Keď mi známi pošle mail nedaj bože s prílohou a viem že má podpis a nepodpísal tak ani nepozriem a mažem. Tak isto aj iné neoverené. Proste dnes je dob bezpečnosti Žmurkajúci
RobiNN
Hlavný administrátor
Management
1001
Odoslané pred 25 dňami
Aj keby som to pridal priamo do systému tak mnoho ľudí to nebude používať. Mnoho ľudí sotva vie cele cms ovládať. Aj keď im napíšeš presný postup tak sa pýtajú a potom sú tu ľudia čo sťažujú ale nenapíšu prečo 🤷‍♂️ (hlavne Nemci a Poliaci). Ja nemám problém pridať kadejaké nezmysly ak si to niekto vyžiada. Len nie vždy je to možne pretože niektoré funkcie potrebujú upraviť dôležité časti jadra a to môže spôsobiť hromadu problémov. Aktuálna v9 je asi najstabilnejšia a nechcem to pokaziť.

Ale k tomu PGP, ak nájdem nejaký spôsob čo bude na 100% funkčný tak sa to možno objaví v systéme.
Balin50
Člen
Veterán
840
Odoslané pred 25 dňami
Ok. IMHO dnes je iná doba. Toto riešili aj pre Phpbb. Neviem ako to dopadlo ale tiež argumentovali spamom.
Možno by bolo dobré mať to ako voliteľný doplnok na stiahnutie.
Myslím, že časom to bude všade. Ja to používam roky, na začiatku bolo síce ovládanie desivé ale dnes to je v pohode.
Nemci píšu do fóra? Nevšimol som si, že to je. Nemecký viem takže keď je v nemčine tak by som rád čítal Žmurkajúci