Ale nie! Kde je JavaScript?
Váš webový prehliadač nemá povolený JavaScript alebo nepodporuje JavaScript. Ak chcete správne zobraziť túto webovú lokalitu, povoľte JavaScript vo svojom webovom prehliadači, alebo inovujte na webový prehliadač, ktorý podporuje JavaScript.

Fórum

9.03.20 --> 9.03.110 problem

13 príspevkov
404 zobrazení
Naposledy aktualizované pred 2 mesiacmi
J
Člen
Užívateľ
137
Odoslané pred 2 mesiacmi
Upgradoval som so z 9.03.20 na 9.03.110, podla navodu. Vyzera, ze upgrade prebehol dobre, ale je tam zopar problemov.
1. Panel, kde som mal kategorie mam len divne znaky
2. UPOZORNENIE: Chyba pri parsovaní stránky. Pre viac podrobností si prosím pozrite Chybový záznam

File: News.inc
Page: /infusions/news/news.php?readmore=85
Line: 77
Error message: Illegal string offset 'name'

Prikladam aj obrazky

https://imgur.com...
https://imgur.com...
RobiNN
Hlavný administrátor
Management
1040
Odoslané pred 2 mesiacmi
Aktualizuj tému.
J
Člen
Užívateľ
137
Odoslané pred 2 mesiacmi
Aktualizoval som temu a kategorie tam uz su. dik
Mam este otazku ohladom upgrade.
Upgrade spociva v nakopirovani/prepisani suborov v root adresare phpfusion.
Ja som si este davno (za pomoci tohto fora) upravoval niektore subory aby bolo phpfusion prisposobene k mojmu obrazu.
Teraz po upgrade ma znova caka celkom pracna uloha, znova upravovat niektore subory. Dokonca niektore subory po upgrade ktore potrebujem upravovat su dost odlisne od starych a nedokazem ich uz upravit (lebo neviem ako).
Ak by sa dalo, tak teoreticky by som tie subory ponechat stare (ktore su upravene)?
RobiNN
Hlavný administrátor
Management
1040
Odoslané pred 2 mesiacmi

Citovať

Ak by sa dalo, tak teoreticky by som tie subory ponechat stare (ktore su upravene)?

Čo presne si upravil? Možno sa to dá v téme spraviť.

A taktiež plánujeme automatické aktualizácie čiže upravovať súbory v jadre je celkom hlúpy nápad pretože po každej aktualizácii to budeš musieť znova upraviť.
J
Člen
Užívateľ
137
Odoslané pred 2 mesiacmi
Je toho viac, napr. potrebujem prihlasenym skryt welcome spravu
/infusions/welcome_message_panel/welcome_message_panel.php

toto
opentable($locale['global_035']);
echo stripslashes(nl2br(fusion_get_settings('siteintro')));
closetable();

menim na
if (!iMEMBER) {
 opentable($locale['global_035']);
 echo stripslashes(nl2br(fusion_get_settings('siteintro')));
 closetable();
}

uzivatelom potrebujem skryt niektore stranky
/profile.php
/search.php
/members.php
...

takze pridavam do suborov
if (!iADMIN) {
 redirect(BASEDIR.'/noaccess.php');
}

Vo footer som mal napr. 2x nadpis "najnovsie clanky" takze som to riesil v
/infusions/latest_articles_panel/latest_articles_panel.php

toto
$info['title'] = $locale['global_030'];

prepisat tym
$info['title'] = '';

To je aspon nieco co potrebujem upravovat. Vsetko co som potreboval som pisal tu, resp. na stare forum cz, ktore uz neexistuje. Kedze sa nevyznam do kodu, tak vsetko si mi ty radil ako a kde mam zmenit (za co som ti samozrejme vdacny).

Ak sa bude aktualizovat phpfusion samo, tak to bude pohroma. Urcite to treba nastavit tak, ze auto aktualizaciu musi admin povolit.
RobiNN
Hlavný administrátor
Management
1040
Odoslané pred 2 mesiacmi
welcome_message_panel upravím aby sa dal upraviť v téme. // v 9.10 to bude

Citovať

uzivatelom potrebujem skryt niektore stranky

Ak pridáš tento kód do theme.php bude to fungovať rovnako
$file_path = str_replace(ltrim(fusion_get_settings('site_path'), '/'), '', preg_replace('/^\//', '', FUSION_REQUEST));
if (fusion_get_settings('site_seo') && defined('IN_PERMALINK')) {
 $file_path = PHPFusion\Rewrite\Router::getRouterInstance()->getCurrentURL();
}

if (
 ($file_path == 'profile.php' || $file_path == 'search.php' || $file_path == 'members.php') &&
 !iADMIN
) {
 redirect(BASEDIR.'noaccess.php');
}

Citovať

Vo footer som mal napr. 2x nadpis "najnovsie clanky"

To neviem prečo ale ja nikde tu chybu nevidím.

Citovať

Vsetko co som potreboval som pisal tu, resp. na stare forum cz, ktore uz neexistuje

Obsah a užívatelia z tej stránky boli presunutý na tento web. https://php-fusion.eu/infusions/news/...readmore=1

Citovať

Ak sa bude aktualizovat phpfusion samo, tak to bude pohroma.

Samozrejme bude možne to vypnúť. Už teraz v administrácii dostaneš notifikáciu ak vydáme update a je možne to tiež vypnúť. (AJ vo v8 je to)
J
Člen
Užívateľ
137
Odoslané pred 2 mesiacmi
Takze od zaciatku Usmievajúci sa

Mal som to na 9.03.20 celkom odladene po funkcnej aj vyzualnej stranke.
Aktualizaciou na 9.03.110 sa to pokazilo. Tym slovom "pokazilo" nemyslim to, ze nieco nefunguje, ale akekolvek zmeny som mal spravene, tak su nenavratne prec (zalohu mam spravenu, takze navratom na 9.03.20 sa dostanem do odladeneho stavu (ale budem mat zastaralu ver.)).

Viem co potrebujem a mam to poznacene (vzdy si robim poznamky, ale niektore maju uz cez 3 roky). Ako som uz spominal, vela si mi pomohol este na starom fore, ktore si potom preniesol na nove forum do archivu. Vo svojich poznamkach mam linky na stare forum, ale daju sa tu dohladat v archive.
Problem je ale v tom, ze v prispevkoch su odkazy na subory na githube a tie subory uz neexistuju. Napr. odkazal si ma na subor na githube a napisal si, aby som odmazal kus kodu, alebo tam nieco pridal (zial tak detailne poznamky aby som mal ulozeny kod z githubu som si nerobil). Pocital som s tym, ze na githube tie subory budu stale (kedze je to verzovaci system).

Uz ked som robil update phpfusion asi pred vyse rokom z 9.0.3 na 9.03.20, tak to islo trochu hladsie. Niektore subory co som nevedel dohladat (minimalne to bol infusions/user_info_panel/templates/default.php) tak som prekopiroval zo zalohy a ono to fungovalo, tak som to dalej neriesil. Avsak style.css som si musel cely upravit. Boli to len jemne upravy ako napr. vyska hlavicky, farba menu, paticky atd ...

Co si viem dohladat, tak to spravim (to neni problem aj ked to zabere nejaky cas).
Problem je s tym, ked uz nieco neviem dohladat a musim sa tu dotazovat a zbytocne tym niekoho zatazovat.

Teda ak by si mal cas a chut, tak by som tu napisal co potrebujem zmenit. Ono problem bude ale vzdy pri dalsom upgrade, nie len temy, ale aj jadra a bude sa nusiet vsetko prerabat znova rucne.
RobiNN
Hlavný administrátor
Management
1040
Odoslané pred 2 mesiacmi
Od toho tu je fórum. Pýtaj sa. Avšak odporúčam čo najmenej upravovať jadro.

Na tejto stránke mam všetko čo som chcel a neupravil som jediný súbor v jadre. Takže da sa všetko spraviť aj v téme.

Citovať

Pocital som s tym, ze na githube tie subory budu stale (kedze je to verzovaci system).

Všetko sa da stále nájsť len to bude trochu trvať.
J
Člen
Užívateľ
137
Odoslané pred 2 mesiacmi
Mozno sa tu trocha rozpisem, neviem ci by to nebolo lepsie na viac prispevkov, ale snad sa to bude dat vyriesit aj v jednom. Takze po zalohovani root adresara a DB prepisujem v root adresary vsetky subory novou verziou phpfusion a tak isto aj slovensky preklad
09.03.110.zip
Slovenský preklad v9
v prehliadaci otvaram
http://mojweb.sk/install.php

V druhom kroku dostavam spravu

Citovať

Ak chcete pokračovať v inštalácii, mali by byť zapisovateľné nasledujúce súbory a priečinky. Ak chcete pokračovať, změňte atribúty súborov na 755 alebo 777
administration/db_backups/ - Nezapisovateľné (zlyhalo)
images/ - Nezapisovateľné (zlyhalo)
images/imagelist.js - Nezapisovateľné (zlyhalo)
images/avatars/ - Nezapisovateľné (zlyhalo)
images/smiley/ - Nezapisovateľné (zlyhalo)
robots.txt - Nezapisovateľné (zlyhalo)

menim opravnenia a po chvili je update hotovy. Zatial sa zda vyzualne vsetko Ok. Robim si zalohu. Mensi problem je z kategoriami nezobrazuju sa, ale to uz sme spominali, ze musim aktualizovat aj temu (czechia). Takze prepisujem adresar /themes/Czechia aktualizovanymi subormi. OK, kategorie sa uz zobrazuju, ale v bloku nad patickou sa nezobrazuju bloky (O nas, Najnovsie clanky, najnovsie novinky).
Postujem sem obrazky na porovnanie (web nie je pristupny pre verejnost, takze z pochopitelnych dovodov som rozmazal texty).
Pred aktualizaciou temy
Po aktualizacii temy

Co sa tyka funkcnosti, tak je vsetko OK, ale mam specificke poziadavky a nie len po vyzualnej stranke.

1. Uz si nepamatam, ci bloky nad patickou (O nas, Najnovsie clanky, najnovsie novinky) je potrebne pridat cez administraciu, alebo treba menit kod. Pokial si dobre spominam, tak tie bloky (pred 3 rokmi) tam boli a nemusel som ich pridavat, len sme menili jeden blok z poslednych komentarov na najnovsie novinky a to som upravoval kod.
2. Welcome message potrebujem zrusit uz prihlasenym (to mam poznacene ako to spravit (ale vyssie si spomenul, ze to pridas do temy, tak zatial to nebudem upravovat a pockam na update))
3. Toto co som oznacil na obrazku by som potreboval zrusit. Klientov vytvara administrator a klient by nemal mat nic povolene (profile.php, search.php, messages.php, edit_profile.php, members.php, lostpassword.php). Mal by sa vediet len prihlasit a odhlasit. To si mi uz spominal a myslim, ze ked som to skusal, tak to aj fungovalo
$file_path = str_replace(ltrim(fusion_get_settings('site_path'), '/'), '', preg_replace('/^\//', '', FUSION_REQUEST));
if (fusion_get_settings('site_seo') && defined('IN_PERMALINK')) {
 $file_path = PHPFusion\Rewrite\Router::getRouterInstance()->getCurrentURL();
}

if ($file_path == 'profile.php' || $file_path == 'search.php' || $file_path == 'messages.php' || $file_path == 'edit_profile.php' || $file_path == 'members.php' || $file_path == 'lostpassword.php') {
 if (!iADMIN) {
 redirect(BASEDIR.'noaccess.php');
 }
}

Ale linky na webe ostali. Predtym panel pre klienta vyzeral takto

Nakoniec by ostali uz len drobnosti ako zmenit farbu header, resp. pridat obrazok pozadia do header. Zmena farby paticky, zmena farby menu atd ... to by som si dohladal v css.
Ak by sa to dalo cez administraciu, tak to by bolo este lepsie, ale viem to spravit aj cez css.

Chcel som to uz vcera vecer vsetko postnut, ale vobec sa mi nadarilo. Ked som checel aktualizovat temu, tak mi to ponukalo vzdy novu instalaciu a nie aktualizaciu. Dnes rano to uz islo aktualizovat normalne.

Tak snad sa aspon nieco podari, zatial vdaka.

Zlúčené 26. apríl 2021 09:44:58:
PS a este posledna vec. Phpfusion som aktualizoval kvoli tomu, ze web budem prevadzkovat za reverznym proxy. Takze este musim upravovat aj to co je v linku (vyssie). To som skusil a fungovalo to.
Upravil/a jany dňa 26/04/2021 09:47, pred 2 mesiacmi
RobiNN
Hlavný administrátor
Management
1040
Odoslané pred 2 mesiacmi

Citovať

Uz si nepamatam, ci bloky nad patickou (O nas, Najnovsie clanky, najnovsie novinky) je potrebne pridat cez administraciu, alebo treba menit kod

Tie dolné panely som z témy vymazal, takže musíš ich pridať v administrácii panelov.

Citovať

Toto co som oznacil na obrazku by som potreboval zrusit.

Nájdi tento súbor infusions/user_info_panel/templates/user_info.tpl.php a skopíruj tuto funkciu function display_user_info_panel($info = []) {} do theme.php.

V téme už len vymažeš tuto časť https://github.com/PHPFusion/PHPFusio...hp#L48-L81.

Citovať

PS a este posledna vec. Phpfusion som aktualizoval kvoli tomu, ze web budem prevadzkovat za reverznym proxy. Takze este musim upravovat aj to co je v linku (vyssie). To som skusil a fungovalo to.

Skús ten kód pridať do config.php.
J
Člen
Užívateľ
137
Odoslané pred 2 mesiacmi
Postupoval som ako si napisal a na user panely uz nie su tie linky, ale user vidi este toto co by nemal vidiet. Chcel by som to poriesit tak, ze user sa moze len prihlasit, precitat clanky, novinky a odhlasit. Nemoze mat pristup k vyhladavania, poste ....
Jednoducho nesmie mat pristup k
profile.php, search.php, messages.php, edit_profile.php, members.php, lostpassword.php.
Cize toto co som oznacil na obrazku nesmie vidiet.
RobiNN
Hlavný administrátor
Management
1040
Odoslané pred 2 mesiacmi
Jaj ešte toto..
Tu to je https://github.com/PF-Projects/PF-The...#L113-L189
J
Člen
Užívateľ
137
Odoslané pred 2 mesiacmi
Myslim, ze som postupoval spravne, ale po vymazani oznaceneho kodu sa nic neudialo.
Sorry, ale do kodu sa nevyznam, takze to upravujem mechanicky

Zlúčené 27. apríl 2021 07:31:05:
@RobiNN -

Citovať

Skús ten kód pridať do config.php.

Vobec sa mi nedarilo s phpfusion 9.03.110 dostat to do stavu ako som to mal na 9.03.20, tak som skusil ten kod pridat do config.php ako si mi pradil, ale v starej ver. 9.03.20.
if (strpos($_SERVER['HTTP_X_FORWARDED_PROTO'], 'https') !== false)
$_SERVER['HTTPS']='on';

Teraz to funguje dobre.
Aj ked fungujem na starej ver. 9.03.20, tak na testovacom servery je nainstalovana 9.03.110 ;)
Ako som spominal, mam poznamky, linky ako som upravoval staru ver. ale vela suborov na githube uz neexistuje, alebo su tak pozmenene, ze ich nedokazem upravit.

Ale to co som chcel, tak som dosiahol aj za cenu, ze som zostal u starej verzie

vdaka RobiNN
Upravil/a jany dňa 27/04/2021 08:58, pred 2 mesiacmi